čtvrtek 28. února 2008

a to je asi konec...

Každý den přede mnou sedíte! Klidně se mě dotýkáte a ani přitom netušíte, jak po vás hořím! Jsou to muka. Krásná sice, neb jste při nich se mnou, strašlivá však, neb si mě nevšímáte. Měl bych být vděčný za to, že mě obdařujete svoji přítomností, ale každý váš pohled skrze mě, každý váš znuděný výraz v mé blízkosti, každé znechucené slovo mým směrem, každé vaše přelétnutí mě pohledem... Ach, tu bolest si ani nedovedete představit.

Vždy, když se ráno objevíte ve dveřích, cítím se jako v ráji. Ti kolem mě říkají, že jsme ve třetím patře, ale já si v tu chvíli připadám jako někde mnohem výš, jak začíná obloha, která přece ani nekončí! Taková krása! Ale jak odcházíte, odejde s vámi vždy kus mého srdce.
Je mi líto, že mě máte spojeného se zaměstnáním. Že mě máte spojeného s povinnostmi a nic s tím nenadělám. Je mi líto, že mě nikdy nepoznáte skutečného. Je mi líto, že můj cit k vám je předem zakázaný.

Navíc některé zavirované soubory mě pořád přesvědčují, že o tom mám napsat dokument ve Wordu, přímo drama, a nechat ho sám vytisknout. Že prý si ho přečtete a budete se na mě konečně dívat jiným pohledem. Prý by to vydalo na celou knihu, oni jsou hrozně ironičtí. Nemám je rád. Ale kopírka nejspíše žárlí. Pořád opakuje, že by se „přece žádný smrtelník, který má alespoň dva USB porty pohromadě, nemohl zakoukat do PC753.11 s operační pamětí 40GB!!“

Ach, ale jak mám takto dále žít? Umírám! A přitom musím dál sloužit. Kdo skončí tu agonii? To je k nevydržení!!

A víte co? Já vám to napíši. Všechno. Od začátku. Vše, co byste o mně měla vědět. Nemám jiný způsob, jak projevit své city. Snad mi to pomůže, snad to změní celý můj život! Od polystyrenu až po vaši náruč, to by byla nádhera! Zatím mi však nezbývá, než věřit.

To už jdete domů? Ale né, další víkend? Další začátek těm dvěma dnům nuceného spánku? Dvěma dnům bez vás...?

Krásné sny.!!! VŠEM KANCELÁŘÍM TŘETÍHO PATRA SEKTORU B & C !!!
Díky dotacím Evropské Unie k letošnímu jaru je naše firma konečně schopna finančně zajistit výměnu nevyhovujícího zastaralého zařízení za moderní. V praxi to pro dané kanceláře znamená, že budou všechny staré počítače typu PC753.11 nahrazeny špičkovými notebooky. Více podrobností ohledně vývojových laboratoří daných sektorů dodáme později.
Výměna proběhne během víkendu.

Věříme, že s tím nebudou problémy, pouze spokojenost. S pozdravem, ředitel Karel Hejdučko

Žádné komentáře: